bigtheme

حقوق‌های میلیونی برای ماندگاری پزشکان داده شده است Reviewed by Momizat on . عضو هیات رئیسه مجلس در واکنش به فیش‌های نجومی پزشکان: پرداختی‌ها باید سقف و کف داشته باشند/ حقوق‌های میلیونی برای ماندگاری پزشکان داده شده است عضو هیات رئیسه مج عضو هیات رئیسه مجلس در واکنش به فیش‌های نجومی پزشکان: پرداختی‌ها باید سقف و کف داشته باشند/ حقوق‌های میلیونی برای ماندگاری پزشکان داده شده است عضو هیات رئیسه مج Rating: 0
شما اینجایید:خانه » خبر » اجتماعی » حقوق‌های میلیونی برای ماندگاری پزشکان داده شده است

حقوق‌های میلیونی برای ماندگاری پزشکان داده شده است

عضو هیات رئیسه مجلس در واکنش به فیش‌های نجومی پزشکان:

پرداختی‌ها باید سقف و کف داشته باشند/ حقوق‌های میلیونی برای ماندگاری پزشکان داده شده است

خبرگزاری فارس: پرداختی‌ها باید سقف و کف داشته باشند/ حقوق‌های میلیونی برای ماندگاری پزشکان داده شده است

عضو هیات رئیسه مجلس گفت: لازم است سازوکاری طراحی شود تا هم در بحث حقوق و مزایا سقف عادلانه‌ای وجود داشته باشد و هم تلاش شود راه‌هایی که منجر می‌شود افراد یک شبه به ثروت‌های میلیاردی دست پیدا کنند مسدود شود.

به نقل از گزارش خبرگزاری فارس، اکبر رنجبرزاده درباره فیش های میلیونی برخی از پزشکان که از سوی رسانه ها منتشر شد، افزود: در اجرای طرح تحول سلامت تلاش شد تا پزشکان را در بخش دولتی نگه داریم که این اقدام نیازمند آن بود تا رضایتمندی نسبی این قشر از جامعه فراهم شود.

نماینده مردم اسدآباد در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: با توجه به نیازهای کشور و استفاده از ظرفیت پزشکان متخصص نیاز بود تا پزشکان بخش خصوصی تشویق به فعالیت در بخش دولتی شوند تا بر اساس آن هزینه های درمانی مردم کاهش یابد؛ برای رسیدن به این هدف لازم بود تا به برخی تخصص ها پرداختی هایی صورت گیرد که البته این پرداختی ها کمتر از مبالغی است که در بخش خصوصی صورت می گیرد.

این نماینده مردم در مجلس دهم، تصریح کرد: ناگفته نماند که نمی‌توان به طور قاطع اعلام کرد که این پرداختی ها کاملا مطلوب است زیرا در بسیاری از کشورهای دنیا چنین پرداختی هایی مرسوم نیست اما اکنون وزارت بهداشت ناچار است برای تشویق پزشکان، تلاش کند تا این گروه در مراکز دولتی ماندگار شوند تا مردم آسیب نبینند.

وی یادآور شد: به نظر می رسد باید کشور به سمتی پیش رود که پرداختی ها دارای سقف و کف مشخصی باشد تا از نگرانی های عمومی جامعه کاسته شود، با توجه به اینکه منابع مالی در کشورمان محدود است چنین نابسامانی‌هایی در پرداختی‌ها منجر به گله مندی مردم می شود؛ این موضوع تنها منوط به وزارت بهداشت نیست بلکه باید در همه حوزه‌ها برای پرداختی های صورت گرفته حد وحدود مشخصی تعیین شود.

عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی، با تاکید بر اینکه دولت و دستگاه‌های اجرایی باید نسبت به این موضوع ورود جدی داشته باشند به خانه ملت گفت: لازم است سازوکاری طراحی شود تا هم در بحث حقوق و مزایا سقف عالانه ای وجود داشته باشد و هم تلاش شود راه‌هایی که منجر می شود افراد یک شبه به ثروت های میلیاردی دست پیدا کنند مسدود شود.

منبع : فارس

درباره ی نویسنده

مطالب ارسالی: : 1261

دیدگاهتان را ثبت کنید

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

نقل مطالب با ذکر منبع بلا مانع است Copyright © 2013 yektanameh.ir, All rights reserved

Scroll to top