bigtheme

فعالیت پزشکان در جبهه مقاومت با روحیه جهادی Reviewed by Momizat on . رئیس سازمان بسیج جامعه پزشکی عنوان کرد : فعالیت پزشکان در جبهه مقاومت با روحیه جهادی/ بصیرت جامعه پزشکی قابل تقدیر است رئیس سازمان بسیج جامعه پزشکی با بیان اینک رئیس سازمان بسیج جامعه پزشکی عنوان کرد : فعالیت پزشکان در جبهه مقاومت با روحیه جهادی/ بصیرت جامعه پزشکی قابل تقدیر است رئیس سازمان بسیج جامعه پزشکی با بیان اینک Rating: 0
شما اینجایید:خانه » خبر » اجتماعی » فعالیت پزشکان در جبهه مقاومت با روحیه جهادی

فعالیت پزشکان در جبهه مقاومت با روحیه جهادی

رئیس سازمان بسیج جامعه پزشکی عنوان کرد :

فعالیت پزشکان در جبهه مقاومت با روحیه جهادی/ بصیرت جامعه پزشکی قابل تقدیر است

خبرگزاری فارس: فعالیت پزشکان در جبهه مقاومت با روحیه جهادی/ بصیرت جامعه پزشکی قابل تقدیر است

رئیس سازمان بسیج جامعه پزشکی با بیان اینکه روحیه جهادی و بصیرت جامعه پزشکی قابل تقدیر است، گفت: در حال حاضر تیم‌های درمانی که در جبهه مقاومت حضور پیدا می‌کنند، اساتید برجستهٔ دانشگاهی، هیأت علمی و پرستاران هستند.

به نقل از گزارش خبرگزاری فارس، محمد رئیس‌زاد در برنامه ضیافت الهی جهت تجلیل از تلاشگران سلامت در عرصه جهاد و شهادت با مهم برشمردن روحیه جهادی در حوزه سلامت گفت: این حوزه در دوران دفاع مقدس دارای سابقه بسیار درخشان بوده که قریب به ۱۵۰۰ شهید از جامعه پزشکی، پرستاری، بهیاری و امدادیاران گواه بر این ادعا است.

رئیس سازمان بسیج جامعه پزشکی ضمن اشاره به اینکه وظیفه این سازمان در عصر حاضر حفظ روحیه جهادی است افزود: به ویژه در عرصه بهداری رزمی که نیاز به تقویت دارد و طی مباحث انجام شده بسیج جامعه پزشکی داوطلبانه سازماندهی تیم‌های بهداشتی درمانی را به عهده گرفت تا در روزهای مبادا بتواند در این صحنه جبهه مقاومت با آمادگی ایفای نقش کنند.

رئیس‌زاد افزود: در این جهت سازماندهی نزدیک به ۵ تیم ۳۶ نفره که بتواند بیمارستان صحرائی را مدیریت کند در دستور کار گرفت و با آغاز جنگ در سوریه و تهدید حرم حضرت زینب (ع) با حضور سردار شهید حسین همدانی اعزام تیم‌های پزشکی نیز به این مناطق شروع شد.

وی اظهار کرد: طی سه سال گذشته که در حوزه جبهه مقاومت فعال هستیم روحیه جهادی در جامعه پزشکی به مراتب نسبت به دوران دفاع مقدس پرشور‌تر، و باتجربهتر بوده و آمادگی کیفی و کمی آن مورد توجه قرار دارد.

این مقام مسئول تأکید کرد: در حال حاضر کسانی که در جبهه مقاومت حضور پیدا می‌کنند اساتید برجستهٔ دانشگاهی، هیئت علمی، پرستاران کارکشته هستند و کیفیت خدمات ارائه شده با دوران دفاع مقدس قابل قیاس نیست و البته این روحیه جهادی، ایثار و بصیرت که در جامعه پزشکی است قابل تقدیر و ستایش است.

رئیس سازمان بسیج جامعه پزشکی با تأکید براینکه در حال حاضر در میادین جنگ پزشکان پابه‌پای رزمندگان در عرصه خطر شجاعانه مشغول به خدمت هستند ضمن ابراز تأسف بیان کرد: علی‌رغم این آمادگی مضاعف، امروزه ما در فضای رسانه‌ای کشور شاهد گفتمان مادی‌گرایانه و زیرمیزی و … هستیم

رئیس‌زاده، ضمن تأکید بر غیرقابل انکار بودن این گونه مشکلات در کشور و یافتن راه‌حل برای آن تصریح کرد: اما بنده به جرأت می‌گویم در حال حاضر گفتمان غالب و جاری در جامعه پزشکی ایران اسلامی گفتمان خدمت، مردم‌محوری و ایثار است که این حقیقت مغلوب و مشکل غالب ما را آزار می‌دهد.

وی با اشاره به اینکه طی این چهارسال در هیچ برهه‌ای در تأمین نیروهای بهداری در جبهه مقاومت با مشکل روبرو نشدیم خاطرنشان کرد: بلکه خیل عظیمی از درخواست‌ها اعم از اساتید، پزشکان و غیره داوطلب حضور در این عرصه هستند.

این مقام مسئول افزود: ما در حال حاضر در جبهه‌ای به گستردگی دریای مدیترانه تا دریای سرخ درگیر هستیم و بهداری رزمی یکی از ارکان مهم آن به شمار می‌آید و قدر مسلم مجموعه یاران ما در منطقه قادر به تأمین حجم زیاد خدمت‌رسانی نخواهند بود که حتماً نیاز به کمک و یاری وجود دارد.

رئیس سازمان بسیج جامعه پزشکی تأکید کرد: این هنر جامعه پزشکی ما است که در طی این ۴ سال این حجم از جبهه گسترده مقاومت را در حوزه بهداری رزم در سطوح مختلف تأمین کرده بدون اینکه به فعالیت‌های جاری حوزه سلامت در کشور لطمه‌ای وارد شود.

رئیس‌زاده، در پایان متذکر شد: امروز حفظ روحیه جهادی در حوزه سلامت وظیفه ما و پرداختن به این مؤلفه بسیار مهم است که جبهه مقاومت زمینه‌ای را برای ظهور استعدادهای جامعه پزشکی فراهم کرد تا بتواند این روحیه را برجسته و جاری کند.

منبع : فارس

درباره ی نویسنده

مطالب ارسالی: : 1261

دیدگاهتان را ثبت کنید

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

نقل مطالب با ذکر منبع بلا مانع است Copyright © 2013 yektanameh.ir, All rights reserved

Scroll to top