bigtheme

افزایش طول عمر در مردان با ۳۰ دقیقه ورزش در روز Reviewed by Momizat on . افزایش طول عمر در مردان با 30 دقیقه ورزش در روز یافته‌های جدید حاکی از آن است مردان مسنی که در طول روز 30 دقیقه ورزش می‌کنند نسبت به همسالان کم تحرک خود عمر طول افزایش طول عمر در مردان با 30 دقیقه ورزش در روز یافته‌های جدید حاکی از آن است مردان مسنی که در طول روز 30 دقیقه ورزش می‌کنند نسبت به همسالان کم تحرک خود عمر طول Rating: 0
شما اینجایید:خانه » سلامت » افزایش طول عمر در مردان با ۳۰ دقیقه ورزش در روز

افزایش طول عمر در مردان با ۳۰ دقیقه ورزش در روز

افزایش طول عمر در مردان با ۳۰ دقیقه ورزش در روز

یافته‌های جدید حاکی از آن است مردان مسنی که در طول روز ۳۰ دقیقه ورزش می‌کنند نسبت به همسالان کم تحرک خود عمر طولانی‌تری دارند.

در این بررسی مشخص شد مردانی که در دهه ۶۰ و ۷۰ سالگی از عمر خود بودند و ۶ روز در هفته مدت ۳۰ دقیقه ورزش می‌کنند در طول دوره ۱۲ ساله این مطالعه در مقایسه با همسالان کم تحرک خود ۴۰ درصد کمتر در معرض خطر مرگ قرار داشتند.

به گفته محققان حتی در سن ۷۳ سالگی فعالیت جسمی با افزایش طول عمر در آنان مرتبط است. همچنین راهکارهای سلامت عمومی در افراد مسن باید شامل اقداماتی همچون افزایش فعالیت جسمی و کاهش استعمال مواد دخانی باشد.

به نقل از لایوساینس، پزشکان نروژی همچنین دریافتند میزان کمی از فعالیت‌های ورزشی یعنی کمتر از یک ساعت در هفته با افزایش طول عمر در افراد مرتبط نیست با این وجود این افراد نیز در مقایسه با همسالان کم تحرک خود ۳۲ تا ۵۶ درصد کمتر در معرض خطر مرگ هستند.

منبع : ایسنا

درباره ی نویسنده

مطالب ارسالی: : 1261

دیدگاهتان را ثبت کنید

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

نقل مطالب با ذکر منبع بلا مانع است Copyright © 2013 yektanameh.ir, All rights reserved

Scroll to top