bigtheme

چاقی در دنیا در ۳۴ سال گذشته دو برابر شده است Reviewed by Momizat on . یک متخصص: چاقی در دنیا در 34 سال گذشته دو برابر شده است متخصص اپیدمیولوژی گفت: روند چاقی در دنیا در سالهای اخیر سرعت بسیار زیادی به خود گرفته و در 34 سال گذشته یک متخصص: چاقی در دنیا در 34 سال گذشته دو برابر شده است متخصص اپیدمیولوژی گفت: روند چاقی در دنیا در سالهای اخیر سرعت بسیار زیادی به خود گرفته و در 34 سال گذشته Rating: 0
شما اینجایید:خانه » خبر » اجتماعی » چاقی در دنیا در ۳۴ سال گذشته دو برابر شده است

چاقی در دنیا در ۳۴ سال گذشته دو برابر شده است

یک متخصص: چاقی در دنیا در ۳۴ سال گذشته دو برابر شده است

متخصص اپیدمیولوژی گفت: روند چاقی در دنیا در سالهای اخیر سرعت بسیار زیادی به خود گرفته و در ۳۴ سال گذشته از سال ۱۹۸۰ تا ۲۰۱۴ دو برابر شده است.

شاکر سالاری روز جمعه در حاشیه کنگره بین المللی ‘چاقی مادر و کودک ‘در ارومیه به خبرنگار ایرنا گفت: در سال گذشته با بررسی های صورت گرفته بیش از ۶۰۰ میلیون نفر در دنیا چاق بودند و علاوه بر آن، افزون بر یک میلیارد و ۹۰۰ میلیون نفر اضافه وزن داشتند.

وی اضافه کرد: در این بررسی ها معلوم شده است که نزدیک به ۴۰ درصد افراد بالغ اضافه وزن داشته و ۱۳ درصد نیز با مشکل چاقی دست و پنجه نرم می کنند.

وی با اشاره به اینکه بیشتر مشکل چاقی در دنیا مربوط به کشورهای در حال توسعه است، اظهار کرد: طبق بررسی های سازمان بهداشت جهانی در سال ۲۰۱۰ بیش از ۴۲ میلیون کودک کمتر از پنج سال اضافه وزن داشتند که سهم کشورهای در حال توسعه از این میزان، بیش از ۸۳ درصد بود.

این متخصص اپیدمیولوژی گفت: روند افزایشی چاقی در بین افراد بالغ و کودکان ایرانی نیز همچون دیگر کشورهای دنیاست که باید برای مقابله با آن برنامه ریزی های لازم پیشگیرانه اعمال شود که جلوگیری از پرخوری و فرهنگسازی در راستای تحرک بدنی و ورزش به ویژه در بین جوانان و نوجوانان از جمله این موارد به شمار می رود.

سالاری ادامه داد: چاقی عامل بسیاری از بیماری هاست که دیابت و بیماری های قلبی و عروقی از جمله مهمترین آنها هستند.

وی افزود: استفاده از غذاهای آماده و فست فودها از جمله پیتزا، ساندویچ های مختلف، نوشابه های گازدار و دارای قند، پفک و چیپس و اعتیاد به بازی های رایانه ای و گوشی های هوشمند از جمله عوامل مهم چاقی هستند که باید مردم را از کودکی از این موارد بازداشت.

کنگره بین المللی چاقی مادر و کودک از روز گذشته در ارومیه آغاز شده و فردا به کار خود پایان می دهد.

منبع : ایرنا

درباره ی نویسنده

مطالب ارسالی: : 1261

دیدگاهتان را ثبت کنید

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

نقل مطالب با ذکر منبع بلا مانع است Copyright © 2013 yektanameh.ir, All rights reserved

Scroll to top