bigtheme

سبوس برنج دقیقا کجای برنج است؟ Reviewed by Momizat on . سبوس برنج دقيقا کجاي برنج است؟ دکتر سيدضياءالدين مظهري ، متخصص تغذیه و  استاد دانشگاه علوم پزشکي ايران : برخي از افراد به لايه نازک و قهوه‌اي روي برنج‌ها سبوس م سبوس برنج دقيقا کجاي برنج است؟ دکتر سيدضياءالدين مظهري ، متخصص تغذیه و  استاد دانشگاه علوم پزشکي ايران : برخي از افراد به لايه نازک و قهوه‌اي روي برنج‌ها سبوس م Rating: 0
شما اینجایید:خانه » سلامت » پوست و مو » سبوس برنج دقیقا کجای برنج است؟

سبوس برنج دقیقا کجای برنج است؟

سبوس برنج


سبوس برنج دقیقا کجای برنج است؟

دکتر سیدضیاءالدین مظهری ، متخصص تغذیه و  استاد دانشگاه علوم پزشکی ایران :

برخی از افراد به لایه نازک و قهوه‌ای روی برنج‌ها سبوس می‌گویند و برخی به پوسته سفت و ضخیم برنج اما سبوس برنج، همان پوسته نازک و سفت روی برنج است که وقتی از روی دانه‌های برنج برداشته می‌شود، رنگ آن را از قهوه‌ای به سفید می‌رساند. سبوس برنج، سرشار از ویتامین‌های گروه B به‌خصوص ویتامین ۱ Bیا همان تیامین است که برای درمان و پیشگیری از ریزش موها بسیار مفید است. از طرف دیگر، ‌سبوس‌ها می‌توانند برای درمان یبوست هم بسیار مفید باشند. البته در درمان یبوست، نقش استفاده از سبوس گندم بسیار پررنگ‌تر از سبوس برنج است.
افراد مبتلا به یبوست می‌توانند از روزی یک قاشق مرباخوری مصرف پودر سبوس گندم را شروع کنند و پس از ۴ روز، یک قاشق مرباخوری دیگر به آن اضافه کنند. البته سبوس‌ها زمانی می‌توانند در درمان یبوست موثر باشند که با آب فراوان مصرف شوند. سبوس‌ها حاوی فیبرهای محلول و نامحلولی هستند که آب را به خود جذب و حجم زیادی را در دستگاه گوارش ایجاد می‌کنند. این کار باعث تحریک و افزایش حرکات دودی روده و نرم و آسان شدن دفع مدفوع می‌شود. شما می‌توانید سبوس برنج را به‌صورت دم‌کرده نیز مصرف کنید یا آب آن را روی برنج بریزید و بخورید.

منبع : هفته نامه سلامت

درباره ی نویسنده

مطالب ارسالی: : 1261

دیدگاهتان را ثبت کنید

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

نقل مطالب با ذکر منبع بلا مانع است Copyright © 2013 yektanameh.ir, All rights reserved

Scroll to top