bigtheme

چاقی در کمین نوزادان خوش‌اشتها Reviewed by Momizat on . بررسی‌ها نشان می‌دهد نوزادان خوش‌اشتها که غذاهای مفصل می‌خورند، سریع‌تر رشد کرده و از نظر ژنتیکی مستعد چاقی هستند. در این مطالعه معلوم شد نوزادانی که با غذاهای بررسی‌ها نشان می‌دهد نوزادان خوش‌اشتها که غذاهای مفصل می‌خورند، سریع‌تر رشد کرده و از نظر ژنتیکی مستعد چاقی هستند. در این مطالعه معلوم شد نوزادانی که با غذاهای Rating: 0
شما اینجایید:خانه » سلامت » چاقی در کمین نوزادان خوش‌اشتها

چاقی در کمین نوزادان خوش‌اشتها

بررسی‌ها نشان می‌دهد نوزادان خوش‌اشتها که غذاهای مفصل می‌خورند، سریع‌تر رشد کرده و از نظر ژنتیکی مستعد چاقی هستند.

49-11.JPG

در این مطالعه معلوم شد نوزادانی که با غذاهای مفصل تغذیه می‌شوند تا ۱۵ ماهگی سریع رشد می‌کنند و بیشتر در معرض ابتلا به چاقی خواهند بود.

در این بررسی از اطلاعات تعدادی دوقلوی ناهمسان و با جنسیت مشابه که در سال ۲۰۰۷ میلادی در انگلیس متولد شده بودند، استفاده شد. وزن این نوزادان از زمان تولد تا ۱۵ ماهگی ثبت شده و در پرسشنامه‌های مربوط به اندازه‌گیری اشتها متفاوت بوده است.

محققان در این دوقلوها مشاهده کردند نوزادانی که به غذا خوردن راغب‌تر بودند یا حس سیری نداشتند، نسبت به خواهر یا برادر خود سریع‌تر رشد کرده‌اند.

به گفته واردل، والدین ممکن است از داشتن فرزندانی که به راحتی غذا می‌خورند احساس رضایت داشته باشند اما آنان باید نسبت به آن یک وضعیت غیرعادی در این کودکان که حس نیاز به پرخوری و بی‌واکنشی به احساس سیری گفته می‌شود، هوشیار باشند.

در مطالعه دوم محققان با دسترسی به اطلاعات ۲۲۵۸ کودک ۱۰ ساله انگلیسی که در فاصله سال‌های ۱۹۹۶ و ۱۹۹۴ میلادی متولد شده بودند از ۲۸ ژن مرتبط با چاقی برای سنجش خطر چاقی چندژنی (PRS) با هدف ارزیابی استعداد ژنتیکی چاقی در آنان استفاده کردند.

به نقل از خبرگزاری شینهوا، «کلار لولین»، محقق ارشد این مطالعه از کالج دانشگاهی لندن گفت: در کودکانی که تست سنجش چاقی چندژنی عدد بالاتری را نشان می‌داد، شاخص توده بدنی نیز بیشتر بوده و این کودکان دورکمر بزرگتری داشتند. تمام این فاکتورها خطر چاقی دوران بزرگسالی را در این کودکان افزایش می‌دهد.

 

منبع : ایسنا

درباره ی نویسنده

مطالب ارسالی: : 1261

دیدگاهتان را ثبت کنید

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

نقل مطالب با ذکر منبع بلا مانع است Copyright © 2013 yektanameh.ir, All rights reserved

Scroll to top