bigtheme

اثرات سوء زورگویی بر جسم و روان کودکان Reviewed by Momizat on . متخصصان بیمارستان اطفالِ بوستون هشدار دادند کودکانی که در سن‌ کم بیشتر در معرض زورگویی و رفتارهای تهدیدکننده بزرگترها هستند، تاثیر مخرب این سوءرفتارها بر سلامت متخصصان بیمارستان اطفالِ بوستون هشدار دادند کودکانی که در سن‌ کم بیشتر در معرض زورگویی و رفتارهای تهدیدکننده بزرگترها هستند، تاثیر مخرب این سوءرفتارها بر سلامت Rating: 0
شما اینجایید:خانه » سلامت » اثرات سوء زورگویی بر جسم و روان کودکان

اثرات سوء زورگویی بر جسم و روان کودکان

متخصصان بیمارستان اطفالِ بوستون هشدار دادند کودکانی که در سن‌ کم بیشتر در معرض زورگویی و رفتارهای تهدیدکننده بزرگترها هستند، تاثیر مخرب این سوءرفتارها بر سلامت جسم و روان آنها شدیدتر و طولانی‌تر خواهد بود.

111-440.jpg

«لائورا بوگارت»، محقق ارشد این مطالعه و تیم تحقیقاتی‌اش به بررسی اطلاعات ۴۲۹۷ کودک و نوجوان پرداختند. آنها همچنین به طور دوره‌ای با این کودکان در مورد سلامت جسم و روان‌شان و همچنین مواردی که این سوءرفتارها را تجربه کرده بودند، صحبت کردند.

در این بررسی مشخص شد اعمال زور به کودکان و تهدید آنها در هر سنی با وخیم شدن وضعیت سلامت جسم و روان، افزایش علائم افسردگی و کاهش خودارزشی و عزت نفس در آنها مرتبط است.

علاوه بر این گروهی از شرکت‌کنندگان در این مطالعه که تجربه طولانی از قرار گرفتن در معرض رفتارهای زورگویانه را داشتند با سختی و مشکلات فزاینده‌ای در انجام فعالیت‌های بدنی همچون راه رفتن،‌ دویدن یا شرکت در کلاس‌های ورزشی روبرو بوده‌اند.

به نقل از خبرگزاری یونایتدپرس، بوکارت همچنین گفت: بررسی ما نشان می‌دهد اعمال زور و تهدید کودکان در طولانی‌مدت، تاثیر شدید بر سلامت کلی کودکانی دارد که قربانی زورگویی بزرگترها هستند و تاثیرات منفی این رفتارها روی هم انباشته شده و با گذشت زمان وخیم‌تر می‌شود.

 

منبع : ایسنا

درباره ی نویسنده

مطالب ارسالی: : 1261

دیدگاهتان را ثبت کنید

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

نقل مطالب با ذکر منبع بلا مانع است Copyright © 2013 yektanameh.ir, All rights reserved

Scroll to top